WIN WETENSCHAPSINFORMATIENETWERK

DEEL JE KENNIS EN EXPERTISE OP HET NET
Projecten
Geavanceerd zoeken?
Over Win | Privacy | Fout melden | FAQ | Sitemap | Contact
  • Home
  • Nieuws
  • Activiteiten
  • Projecten
  • Kalender

  • Win Momenten
  • Publicaties
  • Vacatures

  • Organisaties
  • Leden

 

 

Home // Projecten
#ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZof chronologisch raadplegen

Met steun van het actieplan Wetenschapscommunicatie
Wetenschap maakt knap

Details

Doelgroep
  • 13–15 jaar
  • 16–18 jaar
  • 2de graad
  • 3de graad
Wetenschapsdomein
  • Chemie
  • Fysica

VONW 1 september 2011 – 31 augustus 2012

Vlaamse Olympiades voor Natuurwetenschappen

Auteur: Prof. Luc Van Meervelt (Vlaamse Olympiades voor Natuurwetenschappen)
(Coördinator)

De 'Olympische' wedstrijden Natuurwetenschappen hebben als doelstelling de leerlingen te motiveren en te stimuleren om zich verder in de natuurwetenschappen te verdiepen. Tevens worden de laureaten afgevaardigd om Vlaanderen te verdedigen op de internationale Olympiades.

De Vlaamse Olympiades voor Natuurwetenschappen zijn ‘olympische’ wedstrijden in de disciplines biologie, chemie en fysica. Deze wedstrijden worden georganiseerd voor leerlingen uit de derde graad van zowel algemeen als technisch secundair onderwijs en waar natuurwetenschappen behoort tot het lessenpakket.

De wedstrijden op zich zijn interscolair waaraan op individuele basis wordt deelgenomen. Zij bestaan uit een eerste en tweede ronde en een finale. Voorafgaand aan de finale worden stagedagen georganiseerd om de leerlingen voor te bereiden op deze finale die bestaat uit een theoretisch examen en praktische proeven. De finalisten worden gelauwerd tijdens de plechtige proclamatie en prijsuitreiking. Hier wordt door de organisatie meegedeeld wie Vlaanderen vertegenwoordigd op de internationale Olympiades biologie, chemie en fysica.

De rode draad doorheen de organisatie is de interesse bij leerlingen opwekken voor de boeiende wereld van natuurwetenschappen, herkenning geven aan zowel leerlingen als leraren en streven naar kwalitatief hoogstaand wetenschapsonderwijs. Hierbij aansluitend lijkt het nuttig de vragen te bundelen in een gegevensbank en deze ter beschikking te stellen van leraren zodat zij ideeën kunnen opdoen bij het opstellen van hun lessen en toetsen.

Dit in het achterhoofd houdende werd volgende missie opgesteld:

 

De Vlaamse Olympiades voor Natuurwetenschappen op een hedendaagse manier organiseren zodat

enerzijds meer jongens en meisjes uit het secundair onderwijs, zich verdiepen in de exacte natuurwetenschappen en

anderzijds de leraren natuurwetenschappen ondersteunen in het wetenschapsonderricht.

Links

  • Vlaamse Olympiades voor Natuurwetenschappen
    (http://www.chem.kuleuven.be/olympiades)
  • Terug
 
©Departement Economie, Wetenschap en Innovatie | Fout melden | Sitemap | Disclaimer