| # | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | of chronologisch raadplegen |
Details
Doelgroep- Grote publiek
- Leerkrachten
- Wetenschappers en onderzoekers
- 13–15 jaar
- 16–18 jaar
- middenleeftijd
- > 60 jaar
- 2de graad
- 3de graad
- hoger onderwijs
- Biomedische Wetenschappen
- Humane Wetenschappen
- Sociale Wetenschappen
- Toegepaste Wetenschappen
- Technologische opvoeding en techniek
- Dierkunde
- Geneeskunde
- Genetica
- Landbouwkunde
- Microbiologie
- Plantkunde
- Biochemie
- Chemie
- Geschiedenis
- Chemische technologie
- Materiaaltechnologie
3 november 2010 – 27 mei 2011
Wetenschap op je bordAuteur: Dr. Kristel Wautier (UGent - Museum voor de Geschiedenis van de Wetenschappen) |
Tussen november 2010 en mei 2011 organiseert het Museum voor de Geschiedenis van de Wetenschappen (Universiteit Gent - www.ScienceMuseum.UGent.be) verschillende socio-culturele evenementen (tentoonstelling, voordrachten, workshops) rond het thema voeding.
Vanaf 3 november 2010 loopt in het Museum voor de Geschiedenis van de Wetenschappen (http://www.sciencemuseum.ugent.be) een nieuwe tijdelijke tentoonstelling, getiteld 'Wetenschap op je bord'.
Tijdens deze tentoonstelling komen diverse vragen omtrent onze voeding, voedselproductie en -verwerking aan bod, welke in vijf verschillende luiken voor het brede publiek worden uitgewerkt.
In een eerste luik wordt stilgestaan bij de samenstelling van onze voeding. Hierbij zullen we aandacht hebben voor de vier essentiële componenten: water, eiwitten, vetten en koolhydraten. Vervolgens gaan we over tot de productie van de basisvoedingsstoffen en hoe dit evolueerde doorheen de jaren. Voor de bewaring van voedsel op korte en/of lange termijn maakt de mens sinds mensenheugenis gebruik van allerhande conserveringstechnieken. In het volgende luik van de tentoonstelling stappen we de keuken binnen en gaan op zoek naar de wetenschap achter de bereiding van ons voedsel. De cirkel is uiteraard pas rond wanneer het voedsel geconsumeerd wordt. In dit deel van de tentoonstelling begeven we ons in de wereld van de biologie en staan stil bij aspecten zoals het ervaren van honger en dorst, de verschillende smaakcomponenten en de omzetting van ons voedsel in energie.
Voor meer informatie over deze tentoonstelling en tal van randactiviteiten kan je terecht op http://www.sciencemuseum.ugent.be/tijdelijk.html.
Links
- Museum voor de Geschiedenis van de Wetenschappen
(http://www.ScienceMuseum.UGent.be)



